Krav Maga TrójmiastoStowarzyszenie Krav Maga Polska

Krav Maga

Krav Maga (heb. walka w bliskim kontakcie) to nie sport – tu nie ma miejsca ani czasu na przestrzeganie reguł, które potocznie zostały przyjęte jako kanony walki. My nie mamy skrupułów uderzać we wrażliwe miejsca po to, by się obronić. Wiemy, kiedy trzeba uciekać, a kiedy trzeba walczyć ze wszystkich sił – tak, aby wyjść zwycięsko z każdej sytuacji. W razie konieczności potrafimy rozwiązać niepotrzebny konflikt i odejść z podniesioną głową. Kiedy jednak ktoś z niepohamowanym zacięciem szuka guza – to zagwarantujemy mu, że znajdzie to, czego szukał.
Krav Maga to bardzo inteligenty system walki i samoobrony, dlatego tak wiele sił zbrojnych na całym świecie wybiera właśnie go. Założyciele Stowarzyszenia Krav Maga Polska kmdr. ppor. Włodzimierz Kopeć i mjr Piotr Tarnawski, główni instruktorzy w Wojsku Polskim, szkolą Polskich żołnierzy w walce w bliskim kontakcie, opierając się na doskonałym systemie Krav Maga.

Krav Maga cały czas ewoluuje zmieniając się i dostosowując do potrzeb odbiorcy – dla służb mundurowych i dla cywili. Jednak jedna zasada pozostaje bez zmian – liczy się maksimum efektywności przy minimalnym nakładzie czasu i ruchów. Dlatego Krav Maga promowana jest jako system, którego łatwo się nauczyć – nie zawiera zbędnych elementów i bazuje na logicznych rozwiązaniach.

Należy jednak zauważyć, że Krav Maga nie powstała z niczego – bazowała na takich sportach jak boks czy zapasy. Z czasem system przejął najbardziej efektywne techniki od takich systemów jak Judo, Kick-boxing, Muay Thai, Kali-Escrima, Brazylijskie Jiu Jitsu etc. Dzięki temu stójka, klincz, rzuty, obalenia, walka w parterze czy grapling są wykorzystywane z największą skutecznością. Tym samym Krav Maga pozwala poznać to, co najlepsze z danej dziedziny. Wielu kraverów w Stowarzyszeniu Krav Maga Polska (przedstawiciel Europejskiej Federacji Krav Maga R.D.) bierze czynny udział w zawodach Boksu, MT, BJJ, MMA czy Sambo. Wszyscy jednak zostają wierni Krav Maga – inteligentni ludzie wybierają inteligentne rozwiązania.

Każdy, kto ma w sobie odrobinę chęci do aktywnego spędzania czasu, w Krav Maga znajdzie styl życia. Ci, którzy wiążą przyszłość z pracą w służbach mundurowych, nauczą się tu rzeczy, które pomogą w rozwoju kariery. Uwaga! Krav Maga uzależnia i to bardzo pozytywnie. Na treningu znajdziesz przyjaznych, pozytywnie nastawionych i chętnych do pomocy ludzi. Na pewno zgubisz zbędne ciałko, zyskasz muskulatury, złapiesz kondycję, siłę i refleks, a przede wszystkim nauczysz się techniki na najwyższym poziomie – a My, jak nikt inny w Polsce, przywiązujemy do tego wagę.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na stronę Stowarzyszenia Krav Maga Polska, gdzie dowiesz się więcej nt. Krav Maga oraz działania naszej organizacji.