Krav Maga TrójmiastoStowarzyszenie Krav Maga Polska

Jak uczymy

Specyfika systemu Krav Maga pozwala na rozpoczęcie nauki każdemu, niezależnie od wieku, płci, kondycji czy znajomości innych systemów i sztuk walki.

Na naszych treningach skupiamy się na wpojeniu zasad bezpieczeństwa i wypracowaniu odruchów, które pozwolą uczniom na szybką i skuteczną reakcję w przypadku zagrożenia. Osiągamy to poprzez systematyczną pracę z danymi technikami i ich uzupełnianie o dodatkowe elementy w zależności od możliwości i zaawansowania osoby trenującej.
Ponieważ Krav Maga jest systemem uniwersalnym nieodłączną cześć treningów, poza technikami samoobrony, stanowi walka wręcz, której nauczanie uznajemy za naturalny kierunek w nauce samoobrony. Staramy się, aby nasze treningi i omawiane techniki jak najlepiej odzwierciedlały zagrożenia, z którymi możemy spotkać się na co dzień.
Chcemy aby nasza Krav Maga była realistyczna i sprostała Waszym oczekiwaniom. Dlatego grupy treningowe są mieszane. Pozwala to poznanie i wykonanie technik z partnerem o różnej sile i gabarytach.
Tego typu zajęcia nie mogą się oczywiście obyć bez rozwoju fizycznego, dlatego treningi planowane są tak, aby budować siłę, kondycję, zwinność i gibkość.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie i zobaczy, że trening daje możliwość rozwoju na takim poziomie i warunkach jakie przede wszystkim sami sobie ustalimy. Nasi adepci kierują się zasadami szacunku i uprzejmości wobec współćwiczących. W naszych sekcjach każdy poda Ci pomocną dłoń, zwłaszcza jeśli jego doświadczenie jest większe od Twojego. Istotnym aspektem naszych treningów jest bezpieczeństwo ich uczestników, dlatego wykorzystujemy sprzęt treningowy w postaci ochraniaczy i rękawic bokserskich, a także broni przeznaczonej do treningów samoobrony.

Pomimo tego, że Krav Maga obejmuje obronę w każdych warunkach, zarówno otoczenia jak i ubioru, to ze względu wygodę i swobodę ruchów podczas treningów wykorzystujemy strój w postaci długich czarnych spodni treningowych oraz białej koszulki. Taki ubiór pozwala nam jednocześnie identyfikować się z organizacjami, z którymi współpracujemy – Stowarzyszeniem Krav Maga Polska oraz Europejską Federacją Krav Maga.

Oprócz regularnych sekcji nasi adepci mają możliwość uczestniczenia w lokalnych, krajowych oraz zagranicznych stażach i obozach treningowych organizowanych przez Stowarzyszenie Krav Maga Polska oraz Europejską Federację Krav Maga. Wydarzenia to pozwalają w jeszcze większym stopniu zgłębiać tajniki systemu, a dodatkowo dają możliwość poznania wielu wspaniałych ludzi – w tym specjalistów od innych sztuk i systemów walk lub np. osób odpowiedzialnych za szkolenia służb mundurowych w Polsce, których doświadczenie i wiedza są nieocenione.